KOMBİ YILLIK GENEL BAKIM & ONARIM HİZMETLERİ

YILLIK PERİYODİK BAKIMDA NELER YAPILIR

Yıllık periyodik bakımda, sizlere hizmet vermek üzere gelen uzman tekniker arkadaşımız, bakım işlemine geçmeden önce cihazda herhangi bir sorun olup olmadığını tespit edebilmek adına öncelikle cihazı kalorifer ve sıcak su konumunda bir süre çalıştırır. Ardından cihazın dış ve iç kapakları açılıp herhangi bir su kaçağı ya da deformasyon olup olmadığı gözle kontrol edilir. Ardından yanma odası açılıp temizlik işlemine başlanır. Eşanjör araları ve iyonizasyon elektrotları tel fırça ile temizlenir. Cihazın geri kalan kısmı normal fırça ve süpürge yarımı ile temizlenir. Ardından bezle silinerek toz ve pislik kaynaklı tıkanmaların önüne geçilir. Brülör bölümü sökülüp yıkanır. İhtiyaç duyulması halinde fan motoru sökülüp temizlenir. Genleşme tankının içerisinde gerekli basınçta hava olup olmadığı kontrol edilir, eksikse tamamlanır. Ardından cihazın altında bulunan tesisat dönüş filtresi sökülerek temizlenir. gerekli testler ve gaz basınç ayarları kontrol edilir. Akabinde cihaz sıcak su ve kalorifer konumlarında çalıştırılarak test edilir. Güvenlik prosedürü uygulandıktan sonra kullanıcıya çalışır şekilde teslim edilir.
Yıllık periyodik kombi bakımı için servisimizden destek alabilirsiniz

 

GENEL REVİZYON HİZMETLERİ

Bazı durumlarda cihazın yerinde bakımı mümkün olmayabilir. Eşanjörlerdeki kireçlenme, cihaz üzerinde oluşmuş yoğun yağ tabakası ya da tadilat kaynaklı moloz kütlesi yerinde bakıma imkan vermeyebilir. Bu tarz durumlarda uzman teknikerlerimiz cihazı sökerek atölyede genel revizyona almaktadır. Atölye bakımında cihazın modeline göre standart olarak bir takım sensörler ve tamir takımları değiştirilir. Ana ve plaka tipi eşanjörler, şasi ve brülör özel kimyasallarla temizlendikten sonra tüm conta ve bağlantı parçaları yenilenerek tekrar montajı yapılır. Tüm testleri yapıldıktan sonra güvenlik prosedürü uygulanıp kullanıcıya çalışır bir şekilde teslim edilir.
Kombi atölye genel revizyonu için servisimizden destek alabilirsiniz.

 

BRÜLÖR BAKIM & ONARIM HİZMETLERİ

Gaz filtresi değişimi
Türbülatör temizliği
İyonizasyon elektrotu ve ateşleme elektrotu temizliği
Fan motoru temizliği
Genel elektrik bağlantıları kontrolü
Pompa verimliliği ve yön kontrolü
Baca gazı analizi ve gaz basınç ayarları
Genleşme tankı basınç kontrolü
Genel testler ve analiz raporları

Brülör bakımı, cihaz verimliliği, gaz sarfiyatı, ve çevre sağlığı açısından çok önemlidir. Hem ekonomik açıdan hem de güvenlik açısından brülör bakımı aksatılmamalıdır. Baca gazı analizi ve gaz basınç ayarları sağlıklı yapılmamış bir brülör çevreye ve kullanıcılara zarar verir.
Yıllık periyodik brülör bakımı için servisimizden destek alabilirsiniz.

 

KLİMA BAKIM & ONARIM HİZMETLERİ

Yıllık yapılan klima bakımları, filtrelerde oluşan bakterilerin ve akabinde kullanıcın sağlığını direkt veya dolaylı olarak etkileyecek durumların önüne geçmektedir.
-Cihazınızın elektrik tüketimi, tükettiğiniz elektrik karşılığında aldığınız verim
-Cihazın mevcut durumu ve ileride çıkabilecek olumsuzluklara karşı alınabilecek önlemler
-Cihazın gaz şarj durumu, elektrik hattının güvenirliği
-Konfor ve kullanım kolaylığı
Gibi durumlar, direkt olarak bakımla ilgilidir.
Yıllık periyodik klima bakımı için servisimizden destek alabilirsiniz.

 

TERMOSİFON BAKIM & ONARIM HİZMETLERİ

Termosifon bakımı, cihazın ısıtıcısı ve üzerinde bulunan anot çubuğu değişimiyle gerçekleştirilir. Zamanla eriyen anot çubuğunun yokluğu veya yetersizliği, kazan gövdesinde ve rezistans üzerinde kireç tabakaları oluşmasına neden olur. Kirecin yalıtkan bir madde olması nedeni ile cihaz performansı düşer ve elektrik sarfiyatı artar. Bu tarz durumların önüne geçebilmek adına her yıl termosifonunuza bakım yaptırabilirsiniz. Yıllık periyodik termosifon bakımı için servisimizden destek alabilirsiniz.

 

ARIZA TESPİT TAMİR & ONARIM

Arıza tespit durumlarında, evinize ya da ofisinize gelen uzaman teknikerlerimiz, gerekli kontroller ve testlerin ardından sorunu çözmek için kullanılacak malzemenin ve uygulanacak işçiliğin bedellerini sizlere belirtir, onay vermeniz halinde en kısa zaman da ve en ucuz şekilde sorununuzu çözer. Onay vermemeniz halinde o gün ki güncel servis ücret bedeli tarafınızdan alınarak, cihazın sorunları ve ihtiyaç duyduğu onarımlar DemirDöküm Yetkili Servis evrağına rapor halinde yazılarak sizlere teslim edilir. DemirDöküm markalı kombileriniz arıza tespitleri, onarımı, parça değişimleri, Türk DemirDöküm fabrikaları AŞ tarafından verilen tüm yeterlilik sertifikaları ve eğitimleri almış uzaman teknikerlerimiz tarafından gerek yerinde gerekse atölyemizde itina ile yapılmaktadır. Kullandığımız orijinal demirdöküm yedek parçlarının 1 yıl yedek parça garantisi bulunmaktadır.

 

TESİSAT TEMİZLEME & KORUMA HİZMETLERİ

Tesisat temizleme ve koruma konusunda dünyanın önde gelen firmalarından SENTINEL ile çalışmaktayız.

Sentinel belirli hedefi olan bir şirkettir. Bu da ısıtma ve sıcak su sistemleri için en iyi ömür boyu korumayı sağlayan su bakım ürünleri ve hizmetlerini sunmaktir. Baslangıçta Birleşik Krallık’ta 1988’de Grace Dearborn tarafından başlatılan ve akabinde çokuluslu General Electric’e bağlı bir kuruluş haline gelen Sentinel, 2005’ten bu yana bağımsız bir şekilde faaliyet gösterirken, uluslararası ulaşılabilirliğini ve yenilikçi cözüm yelpazesini geliştirmektedir

Sentinel ürünlerinden envanterimizde bulunan ürünler x100 ve x400 dür.

SENTINEL X100 INHIBITOR

• Dayanıklı inhibitor
• Kireç birikintisi ve paslanmaya karşı koruma
• TripleTech™ Anti-Paslanma Teknolojisi
• Tüm sistem metallerine uygun
• pH nötr formülasyonu
• Optimum sistem verimliliği sağlar
• Kireçli, az kireçli ve yapay olarak yumuşatılmıs sular için uygun
• Hidrojen gazı oluşumunun engellenmesine yardımcı

Kireç birikintisi ve paslanma ısıtma sisteminin verimsiz olmasının iki temel sebebidir. Bu da radyatörde soğuk noktalara, kazan verimsizliğine, gürültülü sisteme ve pek çok başka probleme yol açar. Sistem bir kere Sentinel temizlik ürünlerinden biriyle hazırlandıktan sonra, kireç birikintisi ve paslanma oluşumuna karşı Sentinel X100 Inhibitor ile korunmalıdır.Sentinel X100 Inhibitor’un Triple Tech™ Anti-Paslanma teknolojisi, dayanıklı ve diğerleri arasında en etkili paslanma önleyicilerinin eşsiz harmanından meydana gelmiştir. Isıtma sistemleri genel olarak pek çok farkli metalden meydana geldiği için, bu kireç önleyicilerinin her biri, birden çok metalden oluşan ısıtma sistemlerini korumak için farklı türde metali en üstün şekilde korur.

SENTINEL X400 HIGH PERFORMANCE CLEANER

• Devirdaim sorunları yaşayan sistemleri yeniler
• Radyatördeki soğuk noktaları ortadan kaldırır
• Eski sistemlere yeni parçaların eklenmesine ortam hazırlar
• Igneucu kusurlara veya sızıntılara yol açmayan asidik olmayan formüle sahiptir
• Alüminyum içerenler de dahil olmak üzere her türlü dolaylı ısıtma sistemleri için kullan
• Sentinel X400 High Performance Cleaner eve daha dengeli ısı dağılımı yapılmasını sağlayarak mülkü daha sıcak ve faturaları daha düşük tutar. Eski ısıtma sisteminin canlandırılması mülke ısının tekrar kazandırılması için yeni bir sistemin kurulmasından çok daha az masraflı bir yoldur.
• Eski bir sisteme yeni parçaların ilave edilmesinden önce sistemin temizlenmesi ayrıca, ister radyatör veya kazan olsun, yeni parçaların ömrünü uzatarak bakım ve parça değişikliği masraflarını da düşürür.

 

Kombi Teknik Servisi, Bakım, Arıza Tespit ve Onarım
Şofben Teknik Servisi, Bakım, Arıza Tespit ve Onarım
Klima Teknik Servisi, Montaj, Bakım ve Onarım
Panel Radyatör
Termosifon
Brülör
Kazan Dairesi
Hidrofor
Kat Kaloriferleri
Oda Termostatları
Yıllık Bakım Sözleşmeleri

Hizmetlerimiz
5 (100%) 16 Kişi

Ankara Web Tasarım