NELER YAPIYORUZ?

FAALİYET ALANLARI

Demirdöküm Marka Cihazlarınızın Kurulum, Montaj, Tamir, Bakım, Arıza Tespit ve Arıza Giderme İşlemleri
Uzman Servis Güvencesinde...
ARIZA TESPİTİ

Kombi arıza tespiti kombinin sorun oluşturan kısmının tespiti için yapılan bir işlem olup teknik bilgi sahibi olmayı gerektirir. Arıza tespitinin mutlaka uzman bir kişi tarafından, yetkili servisçe yapılması gerekir. Aksi halde arıza tespiti sırasında yeni arızalar oluşabileceği gibi, yanlış tespit nedeniyle onarımın uzaması, onarım maliyetinin artması sözkonusu olabilir. Ayrıca arıza tespiti için gerekli ekipmana sahip olmadan yapılacak işlemler de risk oluşturabilir.

Kombinizde oluşan bazı problemler ise arızadan ziyade ayarlama gerektiren basit durumlar nedeniyle olabilir. Bu gibi durumlarda da yine bir uzmandan destek alarak birkaç dakikalık işlemler sonrası kombinizi normal çalışma düzenine getirebilirsiniz. Bu konuda web sitemizdeki Arıza Kodları da bazı durumlarda size bir fikir verebilir. Bu gibi durumlarda uzman bir servis elemanının yönlendimesi ile bu işlemleri yapmanız faydalı oalcaktır.

Ancak kombinizdeki arıza basit işlemlerle çözülecek şekilde değil ise bir yetkili servisten destek alarak ve onun yönlendirmesi ile arızayı giderme konusunda gerekli adımlar atılabilir.